VIDEO | George Puşcaş is on fire! Atacantul român a reuşit o dublă şi a dus-o pe Palermo pe primul loc în Serie B. Ce s-a întâmplat la finalul meciului

Atacantul echipei Palermo, George Puşcaş, a reuşit o dublă în deplasarea de la Perugia, din etapa a 23-a din Serie B, meci câştigat de formaţia românului cu scorul de 2-1.

Internaţionalul român a deschis scorul în minutul 2, cu o lovitură de cap, pentru ca în minutul 48 să facă 2-0.

În minutul 65, Umar Sadiq a avut şansa de a reduce din handicap, dar atacantul nigerian al Perugiei a ratat o lovitură de la 11 metri. În cele din urmă, Federico Melchiorri avea să înscrie pentru Perugia, în minutul 89.

S-a terminat 2-1, iar Palermo a urcat pe primul loc, cu 41 de puncte. brescia ocupă locul 2, cu 39 de puncte, dar şi un meci mai puţin, în timp ce Perugia se află pe 9, cu 29 de puncte.

”Antidoping în familie!”

La finalul partidei, cei doi români s-au reîntâlnit la controlul antidoping. George Puşcaş, eroul echipei sale nu a ratat ocazia de a imortaliza momentul alături de coechipierul său de la naţionala de tineret, Vlad Dragomir

Afla mai multe despre: puscas