VIDEO Georgia, ultimul loc la Autumn Nations Cup! Marea finală dintre Anglia şi Franţa se joacă duminică, la Telekom Sport

Rugby

Georgia a pierdut meciul cu Fiji şi a terminat pe ultimul loc la Autmn Nations Cup

Rivala stejarilor din Cupa Europeană a naţiunilor, Georgia, a terminat pe ultimul loc la Autumn Nations Cup.

După ce au reuşit să marcheze doar 10 puncte în grupa cu Anglia, Irlanda şi Ţara Galilor, gruzinii nu au putut să îi facă faţă nici selecţionatei din Fiji.

După 19-10 la pauză, puternica reprezentativă din Oceania a rezolvat meciul în primele minute ale reprizei a doua, când a marcat alte 19 puncte, fără să cedeze vreunul. Asaltul de final al gruzinilor a reuşit să mai reducă proporţiile scorului, însă nu a fost de ajuns, iar Fiji s-a impus cu 38 la 24.

Autumn Nations Cup revine duminică la Telekom Sport cu marea finală dintre Anglia şi Franţa, programată de la ora 16.00, în direct pe Telekom Sport 3.

Afla mai multe despre: autumn nations cup