VIDEO | Gest nebun făcut de un jucător de la Cardiff. A încercat să-i rupă piciorul lui Sane! Fotbalistul lui City a fost schimbat la pauză

Manchester City

Manchester City a învins-o cu 2-0 pe Cardiff în şaisprezecimile Cupei Angliei, golurile fiind marcate încă din prima repriză de Sterling şi De Bruyne.

În minutul 45 am avut parte însă de o fază mai puţin plăcută. Bennett, de la Cardiff, l-a faultat dur pe Sane, care a fost schimbat la pauză de Guardiola. Antrenorul l-a criticat pe arbitrul partidei la finalul jocului.

Bennett a primit doar galben la acea fază, însă a fost eliminat în cele din urmă în minutul 90 după un alt fault dur.

Afla mai multe despre: leroy sanecardiffmanchester citycupa angliei