VIDEO Getafe - Real Madrid 0-3. Debut cu dreptul în 2020 pentru Los Blancos

Real Madrid

Două goluri marcate de Raphael Varane şi reuşita din final a lui Luka Modric au adus victoria grupării blanco în deplasarea de la Getafe.

REZUMAT Getafe - Real Madrid 0-3

Cu largul concurs al portarului Soria, Varane a deschis scorul pentru Real Madrid în deplasarea de la Getafe.

Fundaşul francez a majorat avantajul după pauză, punctând în minutul 53, pentru 2-0. Au fost două reuşite cu care Raphael Varane s-a propulsat între primii trei marcatori ai Realului din acest sezon.

Pe final, Real Madrid a mai marcat o dată prin Luka Modric. Federico Valverde a fost omul cu pasa decisivă, iar croatul, fostul deţinător al Balonului de Aur, a închis tabela.

În urma victoriei de pe Colliseum Alfonso Perez, Real Madrid trece pe primul loc în clasament până la ora partidei dintre Espanyol şi FC Barcelona, meci transmis în direct de Telekom Sport. Los Blancos au obţinut cea de-a 11-a victorie a sezonului, cu una mai puţin decât Barcelona. Echipa lui Valverde are şansa de a redeveni lider în urma derby-ului Cataloniei.

Afla mai multe despre: real madridla liga