VIDEO Gică Hagi a dat lovitura! Brazilianul Jo Santos, 15 minute perfecte în partida cu Dinamo

Farul Constanța

Brazilianul Jo Santos a fost omul startului de meci în Şoseaua Ştefan cel Mare.

Fotbalistul achiziţionat în urmă cu câteva săptămâni de Viitorul Constanţa, a făcut ce a vrut cu jucătorii lui Ionel Gane.

Pentru început, Jo Santos a deschis scorul după numai trei minute de joc, finalizând cu sânge rece, printr-o execuţie exactă, o acţiune a echipei sale.

În minutul 14, brazilianul s-a distrat cu fundaşii gazdelor şi a obţinut o lovitură de la 11 metri pe care George Ganea a transformat-o pentru 2-0.

Cotat la 450 de mii de euro, Joalisson Santos Oliveira are 29 de ani şi a fost adus în această lună de Viitorul, după ce s-a despărţit de FC Hermannstadt. El a bifat 49 de meciuri în Liga 1 şi a marcat şapte goluri până la acest joc. A fost însă primul său gol în tricoul Viitorului.

Afla mai multe despre: jo santosviitorulgică hagi