VIDEO | GOL Alex Mitriţă! Internaţionalul român a marcat stil de mare atacant şi l-a scos pe Wayne Rooney din Cupa Statelor Unite

Alexandru Mitriţă a marcat un gol pentru New York City FC, care a învins, joi dimineaţă, formaţia DC United, cu scorul de 2-1, şi s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Statelor Unite ale Americii.

Internaţionalul român a restabilit egalitatea, în minutul 38, pe contraatac, după ce Wayne Rooney deschisese scorul pentru DC United, în minutul 32. Scorul final a fost stabilit de Ismael Tajouri, în minutul 41.

Pentru Alex Mitriţă, în vârstă de 24 de ani, acesta este al cincilea gol reuşit în tricoul formaţiei newyorkeze.

Afla mai multe despre: mitrita