VIDEO Gol din altă galaxie reuşit de Aneta Udriştioiu! Faza care a ridicat sala în picioare în România - Suedia 22-34

Handbal

Aneta Udriştioiu a marcat cel mai frumos gol al partidei dintre România şi Suedia, scor 22-34, din grupa principală a Campionatului Mondial din Japonia. Extrema a înscris superb în minutul 46.

România - Suedia 22-34

Tricolorele au fost nevoite să se mulţumească doar cu titlul de "cel mai frumos gol al meciului", după înfrângerea drastică suferită în faţa nordicelor. În minutul 46, Aneta Udriştioiu a apelat la un procedeu spectaculos pentru a mai reduce din diferenţă.

Aneta Udriştioiu are 30 de ani şi s-a născut la Drobeta Turnu Severin. Evoluează ca aripă dreapta şi a început handbalul la HC Drobeta. În cariera sa a bifat experienţe interesante la echipele HCM Baia Mare, SCM Craiova, Dunărea Brăila şi CSM Bucureşti.

Afla mai multe despre: aneta udristioiuromania suediacampionatul mondial handbal