VIDEO | Gol fabulos în semifinalele play-off-ului de promovare în La Liga! La Coruna a învins Malaga într-un meci cu şase goluri

Deportivo La Coruna a învins, miercuri seară, pe teren propriu, cu scorul de 4-2, formaţia Malaga, în prima manşă a semifinalelor play-off-ului de promovare în La Liga.

Carlos Fernandez (21, 63 - penalty), Pedro (56) şi Borja (78) au marcat golurile învingătorilor.

Golul serii a fost reuşit însă de un jucător al Malagăi. Este vorba despre Javier Ontiveros Parra, care a catapultat pur şi simplu mingea de la aproximativ 25 de metri, lateral stânga, în minutul 37. Celălalt gol al oaspeţilor a fost reuşit de Luis Hernandez, în minutul 18.

Returul se va disputa sâmbătă, 15 iunie, pe Estadio La Rosaleda.

În cealaltă semifinală se înfruntă Mallorca şi Albacete, pe 13, respectiv 16 iunie.

Afla mai multe despre: la coruna