VIDEO | Gol FABULOS marcat de Keşeru! A ratat un penalty, iar apoi a marcat direct din corner! Vezi aici execuţia incredibilă

Fotbalistul echipei Ludogoreţ Razgrad, Claudiu Keşeru, a înscris unicul gol al partidei din deplasare cu Levski Sofia, câştigată cu scorul de 1-0, în etapa a treia a play-off-ului campionatului Bulgariei.

Keşeru a fost integralist la oaspeţi şi a reuşit să marcheze în minutul 83. Atacantul român şi-a luat astfel revanşa în faţa suporterilor, după ce în minutul 53 ratase o lovitură de pedeapsă.

Celălalt român de la Ludogoreţ, Cosmin Moţi, a fost şi el integralist, iar la Levski Sergiu Buş a fost rezervă.

Ludogoreţ Razgrad este lider în clasament, cu 75 de puncte, iar Levski este pe patru, cu 50 de puncte.

Afla mai multe despre: keseruludogoret,