VIDEO | Gol FABULOS reuşit de Keşeru pentru Ludogoreţ! Moţi a marcat şi el în meciul cu 4 români titulari

Cosmin Moţi şi Claudiu Keşeru au înscris câte un gol în meciul cu Botev Vratsa, în campionatul Bulgariei. Toţi cei patru români de la Ludogoreţ - Dragoş Grigore, Cosmin Moţi, Adi Popa şi Claudiu Keşeru - iar campioana Bulgariei s-a impus cu 2-0.

Antoni Zdravkov, antrenorul lui Ludogoreţ, a decis să titularizeze pe toţi românii pe care-i are îl lot. Iar prima repriză a fost o treabă românească. Ludogoreţ a intrat cu 2-0 la pauză graţie golurilor marcate de Cosmin Moţi (min. 33) şi Claudiu Keşeru (39), iar rezultatul s-a menţinut până la final.

Execuţia lui Keşeru a fost una cu adevărat specială, internaţionalul român reuşind să înscrie cu un şut la vinclu, de la marginea careului.