VIDEO | Gol ireal marcat de "cocoşul" Belotti. Execuţia care îl face gelos şi pe Cristiano Ronaldo. Nici lui nu i-a venit să creadă

Serie A

Meciul dintre Torino şi Sassuolo, transmis în direct de Telekom Sport 2, a avut deşfăşurare nebună. Oaspeţii au deschis scorul, dar jucătorul care a marcat a fost eliminat la aceeaşi fază. În repriza a doua, Torino a întors soarta meciului şi au preluat conducerea printr-un gol fenomenal.

După ce a ratat un penalty în prima repriză, Belotti a egalat la 1-1 în cea de a doua, dar Sassuolo a preluat din nou conducerea. La puţin timp după egalarea lui Zaza, "cocoşul" Belotti a reuşit doppietta printr-o execuţie care l-ar face gelos şi pe Cristiano Ronaldo.

Internaţional italian a reuşit o "foarfecă" de zile mari, iar balonul s-a oprit în plasa porţii lui Consigli.

Nu a fost pentru prima oară când atacantul lui Torino încearcă acest gen de execuţii. Chiar la începutul reprizei, Belotti a încercat pentru prima dată o foarfecă, dar atunci Consigli a avut o intervenţie excelentă.

Afla mai multe despre: belottitorino