VIDEO | Golgheterul Braziliei la mondialul din Qatar, în lacrimi în timpul meciului cu Bolivia

Richarlison (26 ani), a fost protagonistul unui moment trist în timpul meciului Brazilia - Bolivia.

Atacantul celor de la Tottenham Hotspur a fost schimbat în minutul 71, în locul său a intrat atacantul celor de la Wolverhampton, Matheus Cunha.

Brazilia s-a impus cu scorul de 5-1, iar Neymar a devenit golgheterul all-time al naţionalei Braziliei, cu 79 de reuşite, cu două mai multe decât legendarul Pele.

După o ratare uriaşă venită în minutul 50 al partidei, Richarlison a mai rezistat doar 21 de minute pe teren.

Emoţiile l-au copleşit iar vârful naţionalei Braziliei a început să plângă, pe banca de rezerve.

Richarlison traversează o perioadă mai puţin bună de la venirea la Tottenham, de la Everton.

58.000.000 de euro a plătit Tottenham în schimbul atacantului care a petrecut patru ani pe Goodison Park.

În perioada petrecută la Everton, Richarlison a marcat de 53 de ori şi a oferit 14 pase decisive în 152 de meciuri.

În primul sezon la Tottenham, Richarlison a fost folosit pe poziţie de atacant lateral, în centru fiind Harry Kane, plecat în această vară la Bayern Munchen în schimbul sumei de 100 de milioane de euro.

La începutul campionatului, antrenorul celor de la Spurs, Ante Postecoglou l-a folosit pe Richarlison pe postul de atacant central, dar acesta nu a confirmat în primele partide. În ultimul meci de campionat, australianul Postecoglou l-a folosit pe Heung-Min Son pe acea poziţie.

În cele 40 de meciuri jucate în tricoul celor de la Tottenham Hotspur, Richarlison a marcat doar patru goluri şi a oferit tot atâtea pase de gol.

Afla mai multe despre: braziliaricharlison