VIDEO | Golul care ne-a urcat pe culmile fericirii. Explozie de bucurie după ce România a marcat în ultimele secunde. Cât de mult a ţipat comentatorul :)

CM Handbal

România a câştigat incredibil meciul cu Ungaria, 28-27, cu un gol marcat din 7 metri în ultimele secunde. Tensiunea din finalul partidei s-a transformat într-o explozie de bucurie. Cosmin Băleanu, comentantatorul Telekom Sport, a ţipat la gol nu mai puţin de 21 de secunde. :)

Victoria era singura opţiune pentru România în meciul cu Ungaria, pentru a merge în grupa principală. Naţionala noastră a început însă slab şi Ungaria a avut la un moment dat şi şapte goluri avans. Fetele noastre au fost însă fenomenale în repriza secundă, au recuperat şi tabela arăta 27-27 în ultimul minut.

România a primit însă o lovitură de la şapte metri, transformată de Cristina Neagu şi a urmat nebunia. Cosmin Băleanu, comentatorul partidei, a ţipat la gol nu mai puţin de 21 de secunde.

Afla mai multe despre: romania