VIDEO | Golul serii în Europa League s-a marcat în Standard - Rangers! Roofe l-a imitat pe Borja Valle de la Dinamo şi a marcat din propria jumătate

UEFA Europa League

Atacantul Kemar Roofe (27 de ani) a marcat golul serii în Europa League. Jucătorul lui Rangers a făcut 2-0 în partida cu Standard Liege.

VIDEO | Standard Liege - Rangers 0-2 (Tavernier 19 pen., Roofe 90+3)

Ianis Hagi, care a împlinit astăzi 22 de ani, a jucat până în minutul 67 şi a fost foarte aproape de gol în prima repriză, atunci când a fost aproape să înscrie de la 30 de metri. De asemenea, mijlocaşul român putea fi eliminat în prima repriză, după o intrare cu talpa.

Rangers a deschis scorul prin Tavernier din penalty, iar scoţienii au scăpat de toate emoţiile pe finalul meciului. În minutul 90+3, Roofe a fost înconjurat la mijlocul terenului de câţiva adversari şi şi-a încercat norocul de la 50 de metri.

Şutul atacantului lui Rangers a fost atât de bine plasat, de puternic şi surprinzător, încât portarul lui Standard Liege nu a mai putut interveni.