VIDEO | Golul serii în Liga Europa vine de la Marsilia. Payet, pătrundere de mare campion şi execuţie pe măsură

UEFA Europa League

Mijlocaşul Dimitri Payet de la Olympique Marseille a reuşit să înscrie golul serii în sferturile de finală Ligii Europa, după un şut cu exteriorul în partida, de pe teren propriu, cu RB Leipzig.

În minutul 60, la scorul de 3-2 în favoarea echipei sale, internaţionalul francez a pătruns în careu, după un un-doi cu Thauvin, şi-a trimis un adversar după fentă, apoi a finalizat cu exteriorul, la colţul lung, fără speranţe pentru Gulacsi.

Prin reuşita lui Payet, Olympique Marseille a preluat conducerea în dubla cu Leipzig, după ce, în tur, echipa franceză a fost învinsă cu scorul de 1-0.

Afla mai multe despre: payetmarseilleliga europa