VIDEO | Gone in 75 seconds! Două faze au decis meciul dintre Watford şi Arsenal. Gafă uriaşă a lui Foster

Premier League

Arsenal s-a impus cu 1-0 în ultimul meci al etapei a 34-a din Premier League. Succesul i-a dus pe tunari din nou pe loc de Champions League.

Echipa lui Unai Emery a început perfect meciul jucat împotriva uneia dintre revelaţiile acestui sezon. Înaintea returului cu Napoli din sferturile Europa League, Arsenal a avut o partidă mai uşoară decât se aştepta. Aubameyang a deschis scorul după doar 10 minute în urma unei greşeli imense a lui Ben Foster.

Şi peste alte 75 de secunde gazdele aveau să mai primească o lovitură. Deeney a fost eliminat pentru o lovitură cu cotul iar în inferioritate numerică Watford nu a avut puterea să revină. Arsenal revine la victorie după eşecul împotriva lui Everton şi ajunge pe locul 4 în Premier League, cu 66 de puncte.

Afla mai multe despre: arsenalwatfordaubameyangdeeneywatford