VIDEO | GOOOL Florin Andone! Atacantul român a marcat pentru Brighton la un minut de la intrarea pe teren

Atacantul Florin Andone a marcat pentru Brighton, la mai puţin de un minut de la intrarea pe teren, în meciul cu Watford, scor 3-0, din prima etapă din Premier League.

Introdus pe teren în locul lui Jurgen Locadia, în minutul 64, internaţionalul român a dus scorul la 2-0, 40 de secunde mai târziu, cu un şut din prima la colţul scurt, după o centrare venită la prima bară de la Davy Propper.

Brighton deschisese scorul în minutul 28, după un autogol al lui Abdoulaye Doucoure, în timp ce Neal Maupay a stabilit scorul final, în minutul 77.

Mijlocaşul Tudor Băluţă, celălalt internaţional român care evoluează pentru Brighton, nu a fost inclus în lot de către antrenorul Graham Potter, pentru acest meci.

Afla mai multe despre: andone