VIDEO | GOOOL Răzvan Marin! Internaţionalul român a marcat în minutul 90 şi a adus victoria lui Standard

Mijlocaşul Răzvan Marin a marcat un gol pentru echipa Standard Liege, miercuri seară, în meciul câştigat cu Gent, scor 2-1, în deplasare, în etapa a doua a play-off-ului campionatului Belgiei.

Internaţionalul român a înscris decisiv, în minutul 90, din lovitură de la 11 metri. Pentru Standard a mai marcat Renaud Emond, în minutul 45, în timp ce golul celor de la Gent a fost reuşit de Birger Verstraete, în minutul 46.

Este cel de-al şaselea gol marcat de Răzvan Marin, în acest sezon, în toate competiţiile, la a 39-a apariţie.

În urma acestui succes, Standard Liege acumulează 33 de puncte şi se revine pe locul al doilea. Echipa lui Răzvan Marin profită astfel de înfrângerea suferită de Genk, 1-0 cu Antwerp, şi se apropie la două puncte de lider. Gent se află pe ultima poziţie din play-off, cu 25 de puncte.

Afla mai multe despre: razvan marin