VIDEO | Gooool Mihăilă! Fotbalistul român a marcat primul gol la Parma, în meciul din Cupa Italiei cu Lazio

Valentin Mihăilă (20 de ani) a reuşit primul la Parma, de la transferul de la U Craiova. Românul din atacul echipei din Serie A a marcat împotriva lui Lazio, în Cupa Italiei.

VIDEO | Valentin Mihăilă, primul gol la Parma! A marcat în Cupa Italiei cu Lazio

Lazio şi Parma s-au întâlnit în Cupa Italiei, iar Valentin Mihăilă a fost titular, în timp ce Radu Ştefan a fost rezervă pentru echipa gazdă.

Mihăilă a bifat trei partide pentru Parma în Serie A, dar prima reuşită pentru Parma a fost în Cupa Italiei. Lazio a fost cea care a marcat prima, în minutul 23, iar avantajul a durat o oră.

În minutul 83, Mihăilă a ieşit la rampă şi a egalat situaţia pe tabela de marcaj. Românul s-a demarcat excelent şi a aşteptat pasa lui Ricci. Mihăilă a scăpat singur spre poarta adversă şi a marcat cu un şut la colţul lung.

În cele din urmă, Lazio a eliminat-o pe Parma cu 2-1, după ce Muriqi a dat golul decisiv la şapte minute după reuşita lui Mihăilă.

Afla mai multe despre: valentin mihailaparmagol mihaila parmacupa italieilazio parma