VIDEO | GOOOOLAZO Răzvan Marin! Internaţionalul român a marcat în stil de mare atacant pentru Standard Liege

Mijlocaşul Răzvan Marin a marcat pentru Standard Liege în etapa a 26-a din campionatul Belgiei, în meciul de pe teren propriu cu Lokeren. Echipa internaţionalului român s-a impus cu 3-1 şi a urcat pe locul trei.

Răzvan Marin a deschis scorul în minutul 16. Internaţionalul român s-a demarcat excelent şi a interceptat o pasă filtrantă din stânga, scăpând singur cu portarul. Deşi avea şi varianta unei pase în dreapta pentru un coechipier aflat în faţa porţii goale, Răzvan Marin a dat dovadă de multă încredere de sine şi l-a driblat pe portar, care s-a prăbuşit pe gazon, iar mijlocaşul lui Standard a trimis mingea în plasă.

În minutul 32, Maxime Lestienne a marcat pentru 2-0, din pasa lui Paul-Jose M'Poku.

Afla mai multe despre: razvan marin