VIDEO | GOOOOOOLLLL Bogdan Stancu! "Motanul" a marcat şi a adus a treia victorie la rând pentru echipa sa. Cum a înscris

Bogdan Stancu (33 de ani) a marcat în campionatul Turciei. Atacantul român a înscris pentru Genclerbirligi în partida contra celor de la Alanyaspor.

Stancu, retras din naţionala României, a marcat golul victoriei pentru Genclerbirligi în meciul cu Alanyaspor. "Motanul" a înscris şi a stabilit scorul final, 2-1, după ce a înscris cu capul, din apropiere, în urma unei centrări venită din partea stângă. Portarul Alanyei nu a putut face nimic pentru a-l opri pe Stancu.

Atacantul a început meciul pe banca de rezerve, însă a fost trimis în teren în minutul 69.

Stancu a ajuns la al treilea gol în 15 meciuri din acest sezon, în 980 de minute prinse pe teren.

Genclerbirligi a acumulat 30 de puncte în clasamentul din Superliga turcă, după trei victorii la rând, şi ocupă locul 19 în clasament. Alanyaspor e pe cinci, cu 49 de puncte.

Afla mai multe despre: bogdan stancugolvideogenclerbirligi