VIDEO | GOOOOOOOOLLLL Hanca! Fostul dinamovist a marcat din nou pentru Cracovia şi luptă la titlu în Polonia

Sergiu Hanca (27 de ani) face spectacol în Polonia alături de echipa sa, KS Cracovia. Fostul dinamovist a marcat din nou, în etapa a 21-a din campionatul polonez, în minutul 37 al partidei cu Arka Gdinia. Arka - Cracovia s-a terminat 0-1.

În minutul 37 al partidei Arka Gdinia - KS Cracovia, Hanca a bătut o lovitură liberă deviată uşor de zid, iar balonul a poposit în plasa porţii portarului leton Pavels Steinbors. Devierea zidului a fost decisivă, iar goalkeeperul nu a mai putut interveni. Astfel, Hanca a ajuns la al şaptelea gol marcat în campionatul din Polonia în acest sezon.

CLICK AICI PENTRU GOLUL MARCAT DE SERGIU HANCA

Hanca luptă la titlu în Polonia!

Înaintea partidei cu Arka Gdinia, Cracovia era pe locul doi în clasament, cu 36 de puncte, la două puncte distanţă de liderul Legia Varşovia. După acest succes, Cracovia urcă, cel puţin până la meciul Legiei Varşovia cu LKS Lodz, pe primul loc în clasamentul din Polonia. Cornel Râpă, fostul fotbalsit de la FCSB, şi Florin Loshaj, fostul fotbalist al Iaşiului, au fost şi ei titulari în echipa Cracoviei.

Afla mai multe despre: sergiu hancagol