VIDEO | Greşeală uriaşă de arbitraj în Tottenham - Juventus. Torinezii au făcut scandal după ce le-a fost refuzat un penalty clar

Cea mai controversată fază a partidei de pe Wembley dintre Tottenham şi Juventus Torino a avut loc în minutul 17, când Vertonghen a avut o intervenţie imprudentă asupra lui Douglas Costa.

La scorul de 0-0, în prima repriză a meciului de la Londra, torinezii au cerut un penalty în urma intervenţiei lui Vertonghen asupra lui Douglas Costa. Însă, brigada poloneză condusă de Marciniak n-a văzut nimic neregulamentar, iar jocul a fost lăsat să meargă. Totul spre nemulţumirea jucătorilor lui Massimiliano Allegri, care i-au reproşat centralului polonez neacordarea loviturii de pedeapsă.

Afla mai multe despre: penaltydouglas costajuventustorino