VIDEO | Griezmann a debutat la Barcelona. Intrare dură asupra francezului şi meci pierdut de catalanigalerie foto

Antoine Griezmann a fost titular în amicalul dintre Barcelona şi Chelsea de la Rakuten Cup. Din păcate pentru francez, primul său meci la Barcelona a fost o înfrângere. Chelsea s-a impus cu 2-1 (0-1, 33': Tammy Abraham, 0-2, 80': Barkley, 1-2, 90': Rakitic).

Deşi nu a marcat, Griezmann a fost unul dintre cei mai buni jucători de la Barcelona. Francezul a fost titular, a jucat prima repriză şi a fost schimbat la pauză. În minutul 17 a fost faultat dur de Jorginho Fello, dar nu a păţit nimic grav. Alături de Griezmann, au mai debutat De Jong şi Neto.

Aici ai video cu cele mai bune faze reuşite de Griezmann

Meciul cu Chelsea a fost primul amical al Barcelonei din această vară. Catalanii vor juca sâmbătă cu Vissel Kobe.

Aici ai video cu rezumatul partidei Chelsea - Barcelona, 2-1

Cei doi antrenori au rulat aproape tot lotul. Ernesto Valverde a făcut toate schimbările la pauză, în timp ce rezervele de la Chelsea au fost introduse în teren pe parcursul reprizei secunde.

Afla mai multe despre: barcelonachelseaamicaldebutgriezmann