VIDEO | Griezmann, primul gol în tricoul blaugrana. Barcelona a spulberat-o pe Napoli în ultimul amical al verii

FC Barcelona

Antoine Griezmann începe să merite cele 120 de milioane de euro pe care Barcelona le-a plătit pentru transferul său de la Atletico Madrid. Francezul a înscris contra lui Napoli, primul gol în tricoul blaugrana.

Barcelona şi Napoli s-au întâlnit de două ori în ultimele trei zile. Dacă în primul meci italienii au scăpat ieftin, înfrângere 1-2, în partida de azi-noapte, echipa lui Valverde a făcut instrucţie cu cea a lui Ancelotti, pe care a învins-o cu scorul de 4-0. Toate cele patru goluri ale meciului amical au fost marcate după pauză, atunci când pe teren nu s-a mai aflat Vlad Chiricheş, titulrizat, dar schimbat cu Luperto în minutul 46.

L. Suarez (48', 58'), A. Griezmann (56'), O. Dembele (63') au marcat golulurile Barcelonei în victoria cu Napoli, scor 4-0.

Pentru fanii Barcei, cel mai important eveniment al meciului a fost reuşita lui Griezmann, aflat la primul său gol pentru campioana Spaniei. Francezul a înscris după o acţiune colectivă de toată frumuseţea.

Afla mai multe despre: barcelonanapoligriezmann