VIDEO | Guimaraes a smuls un punct în meciul cu Arsenal cu un gol superb marcat în prelungiri. Execuţie perfectă reuşită de Duartegalerie foto

Etapa a patra a grupelor UEFA Europa League s-a deschis miercuri cu înfruntarea dintre Vitoria Guimaraes şi Arsenal.

"Tunarii" au fost de nerecunoscut în prima repriză, iar portughezii au irosit ocazie după ocazie. Pepe, Tapsoba şi Davidson s-au întrecut în ratări la poarta lui Damian Martinez.

Arsenal s-a trezit la viaţă după pauză, iar Mustafi a dat primul avertisment la poarta lui Guimaraes. Neamţul nu a mai ratat cu zece minute înainte de finalul meciului. Pepe i-a pus mingea pe tavă, iar el a avut de îndeplinit o simplă formalitate. Guimaraes nu a predat însă armele şi a fost răsplătită. În prelungiri, Duarte a marcat din foarfecă şi a stabilit scorul final, 1-1.

Afla mai multe despre: europa leaguearsenal