VIDEO | Haaland a început fabulos sezonul, cu un hat-trick! Leipzig a învins cu 4-0. Toate rezultatele din Cupa Germaniei

Rezultatele zilei din Cupa Germaniei.

VIDEO Rezumatele din Cupa Germaniei

Wehen - Borussia Dortmund 0-3

Germania a dat startul noului sezon cu primul tur al Cupei, iar Haaland a vrut să arate încă din primul meci oficial din noul sezon că vrea să fie unul dintre protagonişti. Cu o vacanţă normală, pentru că nu a fost la Euro, norvegianul a bătut-u de unul singur pe Wiesbaden echipă de liga a treia. Primele două reuşite au venit în prima repriză, într-un interval de cinci goluri. Al doilea a fost dintr-un penalty pe care tot el l-a obţinut. Haaland a mai punctat o dată în partea a doua, iar deţinătoarea Cupei Germaniei a pornit cu dreptul în cursa de apărare a trofeului.

Sandhausen - Leipzig 0-4

Leipzig a trecut la pas de Sandhausen, din liga secundă. Willy Orban a deschis scorul pentru vicecampioana de anul trecut după mai puţin de 20 de minute de joc. Haidara a făcut 2-0 chiar înainte de pauză. Leipzig a mai înscris de două ori şi în partea secundă. Nkunku a făcut 3-0 din pasa nou venitului Andre Silva. Intrat de trei minute, la prima sa apariţie în tricoul taurilor, Sloboslai a stabilit scorul final şi a calificat-o pe Leipzig în runda a doua a Cupei Germaniei.

Magdenburg - St. Pauli 2-3

Spectacol a fost si in Magdeburg - St Pauli in prezenta a 15 mii de spectatori. Burgstaller a deschis scorul repede pentru oaspeti, in minutul 3. Pana la pauza s-a mai marcat de doua ori. Conteh a egalat la capatul primei jumatati de ora si tot el a ratat o ocazie uriasa cateva minute mai tarziu. Croatul Medic a adus-o din nou in avantaj pe St. Pauli, dar echipa din liga a treia a egalat inca o data, prin acelasi Conteh. Golul care a facut diferenta a fost inscris de Burgstaller si Magdeburg- St. Pauli s-a terminat 2-3.