VIDEO | Haos pe străzile Vienei! Derbyul Austria - Rapid încheiat cu un scor record

Austria Viena şi-a umilit marea rivală în derbyul local. A învins-o cu 6-1 într-un meci în care Andrei Ivan a rămas rezervă.

Din 1969 nu a mai existat un aşa derby dezechilibrat în Austria. Fanii Austriei Viena au făcut spectacol în tribune, iar favoriţii în teren.

Eliminarea lui Ljubicic la 1-1, în minutul 33, a înclinat terenul înspre poarta fostei adversare a FCSBului în playofful Europa League. Iar până la pauză, gazdele au înscris de 3 ori şi au rezolvat meciul. A fost 6-1 în final, iar Rapid Viena rămâne pe loc de play-out în Austria.

Afla mai multe despre: austria vienarapid vienaandrei ivan