VIDEO | ”Harry for president!” Kane i-a stricat debutul lui Maurizio Sarri. Gol FABULOS de la mijlocul terenului

Juventus a pierdut primul amical al verii sub comanda lui Maurizio Sarri. Tottenham s-a impus cu scorul de 3-2.

Harry Kane a reuşit golul zilei. El a marcat de la mijlocul terenului în partida cu Juventus şi i-a stricat astfel debutul lui Maurizio Sarri.

Tottenham s-a impus cu scorul de 3-2. Lamela a marcat primul, dar Higuain şi Cristiano Ronaldo au întors rezultatul în decurs de numai patru minute. Moura a egalat în minutul 65, iar în prelungirile meciului, Harry Kane a marcat golul de la mijlocul terenului care a adus şi victoria lui Spurs pe National Stadium din Singapore.

Fanii au reacţionat imediat pe reţelele de socializare: ”King Harry!” sau ”Harry for president” au fost doar două dintre reacţiile de admiraţie şi bucurie.

Formule de start:

• Juve: Buffon - Cancelo, Bonucci, Rugani. De Sciglio - Can, Pjanic, Matuidi - Bernardeschi, Mandzukic, Ronaldo
  • Spurs:  Gazzaniga - Walter Peters, Alderweireld, Tanganga, Georgiou - Skipp, Winks - Lamela, Alli, Son - Parrott

Afla mai multe despre: harry kanemaurizio sarrijuventus