VIDEO | Haţegan, fază incredibilă la Lisabona! A anulat două goluri într-un minut în meciul Benfica - Galatasaray

UEFA Europa League

Ovidiu Haţegan şi brigada românească de la meciul Benfica - Galatasaray au fost extrem de ocupaţi pe Jose Alvalade

Minutul 61 al întâlnirii a adus o fază mai rar văzută pe terenurile de fotbal. Galatasaray a marcat prin Akbaba, însă arbitrul Haţegan a anulat reuşita pentru ofsaid. Curgeau încă reluările fazei, când a marcat Benfica. Arbitrul român a oprit şi această fază. La semnalizarea asistentului Octavian Şovre, a dictat henţ şi i-a anulat reuşita lui Pizzi.

În final, Haţegan a mai avut parte de un gol anulat, după o fază la limită. S-a terminat 0-0, iar Benfica s-a calificat, după ce câştigase în tur cu 1-0.

Afla mai multe despre: hategan