VIDEO | Hermannstadt - Academica Clinceni 2-1. Debeljuh aduce victoria sibienilor în al cincilea minut de prelungiri

Echipa lui Costel Enache s-a impus graţie reuşitei croatului şi a ajuns acum pe locul 9 în Liga I după al doilea succes în campionat.

FINAL | Hermannstadt - Academica Clinceni 2-1 (Patriche '3-aut, Debeljuh '90+5 / Vojtus '80)

Min 90+5 GOOOL Hermannstadt: Corner pentru sibieni mingea ajunge la Caiado care recentrează decisiv pentru Debeljuh care trimite în plasă din câţiva metri, 2-1

Min 80 GOOOOL Clinceni: Vojtus egalează cu o execuţie pretenţioasă după centrarea lui Bogdan Barbu, 1-1

Min 73 Ocazie incredibilă Hermannstadt: Jo primeşte o pasă foarte bună, scapă singur cu goalkeeperul advers pe care îl driblează, dar în ultimul moment Vâlceanu reuşeşte să agaţe mingea care se loveşte apoi de fotbalistul brazilian al sibienilor

Min 70 Ocazie Hermannstadt: Centrare din banda stângă a lui Opruţ, iar Debeljuh deviază la colţul scurt obligându-l pe Vâlceanu să intervină

Min 40 Ocazie Clinceni: Încă o şansă bună de gol pentru ilfoveni, Vojtus se desprinde din marcaj şi deviaza cu capul pe spate, dar mingea este chiar pe direcţia portarului ardelenilor

Min 38 Ocazie Clinceni: Şut al lui Buziuc din afara careului respins de sub transversală de Emanuel Novo

Min 19 Ocazie mare Hermannstadt: Chivulete dictează iniţial penalty la un duel în apropierea careului de 6 m al oaspeţilor, dar ulterior revine asupra deciziei după ce asistentul semnalizează un offside

Min 7 Ocazie mare Hermannstadt: Cordea pătrunde incredibil şi trece de nu mai puţin de cinci adversari, dar execuţia ocoleşte poarta adversă

Min 3 GOOOL Hermanstadt: Gazdele deschid scorul după un corner, mingea fiind deviată în propria poartă de Patriche, 1-0

• Hermannstadt: Emanul Novo - Măţel, Viera, Stoica, Opruţ - David Caiado, Romario - Petrescu, Yazalde, Cordea
  • Academica Clinceni: Vâlceanu - Matei, Răuţă, Patriche, Dobrescu - Şut, Barbu - Buziuc, Nsiah, Ion - Vojtus

Afla mai multe despre: hermannstadtclinceniliga 1