VIDEO Hermannstadt - FC Argeş 4-1. Sibiul, victorie clară! Oaspeţii, pas greşit în lupta pentru play-off. Super-gol marcat de Măţel în minutul 90+5

Hermannstadt - FC Argeş s-a terminat 4-1.

FC Hermannstadt pierde, neaşteptat, meciul din deplasare cu FC Argeş, scor final 3-1.  Golurile au fost marcate pentru oaspeţi de Yazalde, dublă şi Aosman. În timp ce, pentru FC Argeş a marcat singurul gol Malele.

După acest rezultat, FC Argeş este pe locul 8, cu 37 de puncte şi mai are şanse la play-off, deşi a făcut azi un pas greşit. Iar, FC Hermannstadt este p locul 15, cu 26 de puncte.

FC HERMANNSTADT - FC ARGEŞ 4-1 (min 43, 51 Yazalde, min 77 Aosman, min 90+5 Măţel / min 24 Malele)

Hermannstadt: Cristiano - Măţel, Matricardi, I. Stoica, Opruţ - Buzan, Dâlbea, Yazalde, Sebaihi - Aosman - Bagaric

Rezerve: Pop, Vodă, P. Petrescu, Aralica, Alhassan, Viera, Addae, Belu-Iordache, Romario Pires

Antrenor: Eugen Beza

FC Argeş: Greab - Tofan, Turda, Maric, Muşat - Meza Colli, I. Şerban, C. Dumitru - Drăghici, Malele, Palic

Rezerve: Croitoru, Boldor, Deslandes, De Jonghe, Ndiaye, Năstăsie, Maes, Grecu, Honciu

Antrenor: Andrei Prepeliţă

Stadion: Gaz Metan, Mediaş

Arbitru: Radu Petrescu / A1: Radu Ghinguleac, A2: Mircea Grigoriu

Min 90+5: GOOOOOOOOOL Măţel! Fotbalistul a marcat din fază fixă un gol superb. Greab, fără reacţie

Min 77: GOOOOOOOOOOL Sibiu! Aosman marchează golul de 3-1. Acesta primeşte o pasă excelentă de la Belu, iar acesta îl execută pe Greab cu o scăriţă

Min 66: Ocazie pentru Malele!

Min 51: GOOOOOOOOOOL Hermannstadt! Yazalde marchează şi face dubla

Min 46: S-a reluat partida! Ploua torenţial

Min 45+2: Pauză la Mediaş!

Min 43: GOOOOL Yazalde! Jucătorul lui FC Hermannstadt marchează chiar înainte de pauză

Min 35: Ocazie Hermannstadt! Aosman şutează puternic, Greab este pe fază şi salvează situaţia

Min 24: GOOOOOOOOL Malele deschide scorul din penalty. Gazdele contestă decizia arbitrului

Min 23: Penalty RATAT! Malele a şutat, Figueiredo a respins, dar lovitura se va repeta. Portarul n-a avut un picior pe linia porţiiâ

Min 22: Penalty pentru FC Argeş! Cristi Dumitru a fost faultat de Stoica în careu

Min 12: Prima ocazie a partidei! Meza Colli scapă cu mingea la picior, însă trimite puţin pe lângă poartă

Min 1: A început partida de la Mediaş!

Meciul din runda cu numărul 29 din Liga I are implicaţii pentru lupta la play-off. FC Argeş are încă şanse reale de a prinde primele şase poziţii, care se bat la titlu.

Piteştenii sunt acum pe locul 8, cu 37 de puncte. În timp ce, Hermannstadt este pe locul 15, cu doar 23 de puncte.

Afla mai multe despre: fc argeshermannstadtliga 1play-off