VIDEO | Hermannstadt - Gaz Metan Mediaş 0-2. Prima victorie a medieşenilor în 2019

Hermannstadt a capitulat, astăzi, pe teren propriu, în faţa celor de la Gaz Metan Mediaş, scor 0-2, în prima etapă a play-out-ului Ligii 1.

Medieşenii au început în forţă partida, iar în minutul şase conduceau cu 1-0, acesta find şi scorul înregistrat la pauză.

În partea secundă, cei care au ieşit mai montaţi de la cabine au fost sibienii, care au avut două ocazii mari în primele minute. Presiunea gazdelor a continuat până la final, însă cei care au marcat au fost tot oaspeţii, prin Rondon, în minutul 90+2.

S-a încheiat 0-2, iar medieşenii obţin prima lor victorie din 2019.

LIVE VIDEO | Hermannstadt - Gaz Metan Mediaş 0-2 (Larie 6'. Rondon 90+2')

ECHIPELE DE START:

Hermannstadt: Cabuz - Măţel, Pîrvulescu, Dandea, I. Stoica, Tătar - Dumitriu, Dâlbea, Sg. Popovici - Blănaru, Tsoumou; Rezerve: Niga, Mijuskovic, Serediuc, Pamfile, Offenbacher, Jazvic, Antonov

Gaz Metan: Pleşca - V. Creţu, Larie, M. Constantin, Buşu - Fofana, L. Aurelio - Olaru, Chamed, Caiado - Rondon; Rezerve: Batista, Pleaşcă, Ivanov, Ely, Mailat, Pinto, R. Romeo

FINAL

Min. 90+2 - GOOOOOOL  Gaz Metan Mediaş! Rondon marchează din penalty.

Min. 59 - Ocazie importantă pentru Hermannstadt! Jazvic centrează excelent în faţa porţii, dar defensiva medieşenilor reuşeşte să îndepărteze pericolul.

Min. 46 - Start în repriza secundă

PAUZĂ

Min. 43 - Dâlbea vede cartonaşul roşu!

Min. 6 - GOOOOOOL Gaz Metan Mediaş! Larie se demarcă excelent şi deschide scorul pe stadionul din Piteşti.

Min. 3 Ocazie Gaz Metan Mediaş! Oaspeţii, la un pas de deschiderea scorului. rondon prelungeşte pe spate o minge, iar Caiado reia periculos spre poarta lui Căbuz.