VIDEO | Hertha a câştigat la scor derby-ul cu Union Berlin. Toate golurile au fost marcate în repriza secundă

Bundesliga

Hertha Berlin s-a impus la scor în derby-ul cu Union Berlin, scor 4-0, în etapa cu numărul 27 din Bundesliga. Partida a fost transmisă în direct de Telekom Sport 1.

Hertha Berlin a câştigat cu 4-0 derby-ul cu Union, într-un meci în care toate golurile au fost marcate în repriza secundă. Autorii au fost Ibisevic (51), Lukebakio (52), Cunha (61) şi Boyata (77). În urma acestui rezultat, Union Berlin a picat pe locul 12, în timp ce Herta a urca pe poziţia a 10-a.

În etapa următoare, Herta are o deplasare grea, pe terenul lui Leipzig (miercuri, de la 19:30), în timp ce Union Berlin joacă pe teren propriu împotriva celor de la Mainz (miercuri, 21:30).

Meciurile din Bundesliga sunt în direct pe canalele Telekom Sport şi pe telekomsport.ro.

Afla mai multe despre: hertha berlinunion berlinderbybundesliga