VIDEO | Ianis Hagi a făcut spectacol în remiza cu St. Truiden. Dublă de efect şi assist pentru Genk. Meciul, întrerupt de suporteri

UPDATE: Meciul dintre St. Truiden şi Genk a fost întrerupt definitiv din cauza conportamentului deplasat al suporterilor, la cererea poliţiei. Gazdele reuşise să revină spectaculos, de la 0-3.

UPDATE: Meciul a fost întrerupt pentru 15 minute din cauza fanilor lui St. Truiden, care au aruncat cu obiecte în teren după golul de 3-0 marcat de Ianis Hagi

Ianis Hagi a început titular partida cu St. Truiden. Internaţionalul român s-a dovedit din nou providenţial pentru Genk.

Acesta a executat foarte bine o lovitură de la colţ, iar Bongonda a trimis mingea în poartă cu o lovitură de cap.

În minutul 48, Ianis Hagi şi-a trecut numele pe lista marcatorilor. Acesta a executat cu multă siguranţă o lovitură de la 11 metri şi a dus scorul la 2-0. Douăsprezece minute mai târziu, Hagi Jr. s-a aflat din nou la punctul cu var şi a ales să execute lovitura de pedeapsă cu piciorul stâng, transformând fără emoţii.

VEZI GOLURILE AICI

În clasamentul live al campionatului Belgiei, Genk a urcat până pe locul cinci, cu 16 puncte.

Afla mai multe despre: ianis hagigenk,