VIDEO | Ianis Hagi a intrat pe final pentru Alaves şi a fost aproape de a pasa decisiv! Câte minute a jucat cu Villarreal, în LaLiga

Alaves, la care joacă Ianis Hagi, a remizat, sâmbătă, pe teren propriu, scor 1-1, cu echipa Villarreal, într-un meci din etapa a 24-a a campionatului Spaniei. Fiul lui Gică Hagi a intrat pe teren în finalul partidei.

Remiză pentru Ianis Hagi în LaLiga

Ianis Hagi a jucat doar opt minute în remiza lui Alaves de acasă contra lui Villarreal.

Internaţionalul român a intrat pe teren când tabela arăta deja 1-1. Omorodion marcase după 25 de minute de joc.

"Submarinul galben" a egalat înaintea pauzei, prin Cuenca.

Hagi şi-ar fi putut trece în cont un assist. Omorodion a ratat însă execuţia în prelungiri, după ce mijlocaşul român a centrat puternic în mijlocul careului.

Alaves a păstrat avansul de două puncte faţă de Villarreal, în LaLiga, şi se află pe locul 12, cu 27 de puncte.

Afla mai multe despre: ianis hagiianis hagi alavesalaves villarreal