VIDEO | Ianis Hagi a primit cea mai mare notă din echipă după ce i-a adus victoria lui Rangers! Ce a scris presa din Scoţia

Ianis Hagi a marcat din nou pentru Rangers şi i-a adus victoria echipei sale în meciul cu Hibernian. Publicaţia scoţiană Heraldscotland.com i-a acordat cea mai mare notă din echipă, alături de Kemar Roofe, care a pasat decisiv.

VIDEO | Ianis Hagi a primit nota 8 după reuşita de trei puncte din Rangers - Hibernian 1-0

Ianis Hagi a marcat golul victoriei pentru Glasgow Rangers în campionatul Scoţiei, în meciul câştigat, scor 1-0, cu Hibernian, din etapa a XX-a. Hagi, care a fost titular, a marcat în minutul 33. El a fost înlocuit în minutul 67 cu Arfeld.

La final, Ianis Hagi a primit nota 8 din partea publicaţiei Heraldscotland.com, cea mai mare din echipă: "A fost 'tăcut' în mai multe perioade ale partidei, dar a strălucit când a fost nevoie şi a deschis scorul din apropiere." Şi Kemar Roofe a primit tot nota opt, după ce i-a pasat decisiv internaţionalului român.

Glasgowtimes.co.uk a analizat prestaţia lui Ianis Hagi, care a reintrat în echipa de start, după ce Steven Gerrard l-a ţinut pe bancă în mai multe partide: "O lovitură din partea lui Ianis Hagi în prima jumătate de oră a meciului a scos-o din joc pe Hibernian, pe Ibrox. Nu a fost un joc frumos, dar a fost tot de ce a avut nevoie echipa lui Steven Gerrard

Hagi a gestionat corect faza, a alergat de pe flancul opus, i-a luat faţa lui Paul Hanlon şi a marcat din apropiere. După amiaza lui a fost destul de liniştită, dar faza prin care a marcat a reamintit ce potenţial are şi cum poate contribui în echipa lui Rangers", a scris sursa citată.

Afla mai multe despre: ianis hagirangersrangers hiberniangol ianis hagi