VIDEO | Ianis Hagi, DEBUT FANTASTIC pentru Genk! A marcat la două minute după ce a intrat pe teren. VEZI AICI reuşita superbă

Ianis Hagi a debutat pentru Genk, în prima etapă din campionatul Belgiei. Mijlocaşul de 20 de ani a început pe bancă, dar a intrat în minutul 74, când tabela arăta 1-1 şi a marcat în minutul 76. Genk s-a impus cu 2-1 în faţa lui Kortjik.

• Trăieşte experienţe LIVE în cele mai tari competiţii din lume! Ca să vezi Telekom Sport 1 şi Telekom Sport 2. Ia-ţi aici pachetul Telekom Sportv +

Update: Ianis Hagi a marcat golul de 2-1 al formaţiei sale Genk. El a intrat după pauză în minutul 74 în locul lui Nygren (marcatorul primului gol), iar după două minute a reuşit să înscrie printr-o execuţie din interiorul careului

Antrenorul Felice Mazzu a decis că şi pentru acest joc, Ianis Hagi rămâne pe bancă. Cel puţin pentru începutul partidei dintre Genk şi Kortjik, meci din prima etapă a campionatului Belgian de fotbal.

Mazzu a decis să înceapă cu Heynen, Berge şi Nygren în linia mediană, în timp ce în atac, lângă golgheterul Samatta, joacă Benson şi Ito.

Ianis Hagi este rezervă alături de Lucumi, De Norre, Khammas, Wouters, Piotrowski, Paintsil şi Odey.

Echipa de start a lui Genk: Vukovic - Maehle, Dewaest, Cuesta, Uronen - Berge, Nygren, Heynen - Ito, Samatta, Benson

Afla mai multe despre: ianis hagi