VIDEO | Ianis Hagi, gol în Rangers - St. Mirren, 3-0! Fiul "Regelui" a marcat elegant după pauză şi poate fi campion în această etapă

Mijlocaşul român, Ianis Hagi, a fost titular în meciul Rangers - St. Mirren, scor 3-0, din etapa cu numărul 31 din Scoţia. La finalul acestei etape, liderul poate câştiga campionatul, în urma rezultatului lui Celtic. Rivala trebuie să nu câştige cu Dundee, pentru ca titlul să meargă la Rangers.

VIDEO Ianis Hagi, gol în Rangers - St. Mirren 3-0

Min. 90+3 Finalul partidei!

Min 46. GOOOOOL IANIS! Românul punctează imediat după pauză! Ianis primeşte nemarcat în careu, îşi păstrează calmul şi finalizează elegant

Min 16. Gol Rangers! S-a marcat şi al doilea gol. De această dată a finalizat Morelos

Min 14. Gol Rangers! S-a deschis scorul, iar autorul golului este Ryan Kent

Min. 1 A început meciul.

Echipa de start a lui Rangers: McGregor - Patterson, Goldson, Helander, Barisic - Davis, Kamara, Aribo - Hagi, Morelos, Kent

Ianis Hagi a revenit în echipa de start a lui Steven Gerrard, după ce în penultima etapă a fost lăsat pe bancă împotriva lui Livingstone.

Rangers poate câştiga titlul la finalul etapei, în cazul în care va învinge în meciul de la 17:00, iar Celtic nu câştigă duminică împotriva lui Dundee.

Fanii lui Rangers au simţit momentul şi au luat cu asalt propriul stadion din Glasgow cu câteva ore înaintea partidei cu St. Mirren.

Afla mai multe despre: ianis hagirangers