VIDEO | Ibrahimovici profită de fiecare moment în MLS! La primul meci ca titular, starul suedez a fost din nou decisiv

Atacantul Zlatan Ibrahimovici a înscris unicul gol al succesului obţinut de Los Angeles Galaxy, sâmbătă seară, cu scorul de 1-0, în deplasare, cu Chicago Fire, în MLS.

Vârful suedez, care s-a aflat la primul său meci ca titular la noua echipă, a punctat cu capul dintr-o centrare a lui Ashley Cole, în prelungirile primei reprize. A fost al treilea meci jucat de în MLS de către Ibrahimovici, care a ajuns, astfel, la trei goluri după cele două reuşite din partida de debut, 4-3 cu Los Angeles FC.

În urma acestei victorii, LA Galaxy a acumulat zece puncte şi a urcat pe locul doi în ierarhia Conferinţei de Vest, la trei puncte de liderul Sporting Kansas City. Chicago Fire ocupă locul zece în Conferinţa de Est, cu patru puncte.

Afla mai multe despre: ibrahimovicimlsgol