VIDEO | Imagini şocante de la amicalul Franţa - SUA! Giroud a fost umplut de sânge după ce s-a lovit cap în cap cu un adversar

Olivier Giroud a fost în centrul unei accidentări urâte în timpul amicalului Franţa - SUA 1-1. Atacantul lui Chelsea s-a ciocnit cap în cap cu Matt Miazga şi imediat sângele a început să-i şiroiască pe faţă.

Franţa a susţinut un ultim test înainte de Cupa Mondială, 1-1 cu SUA. Meciul a fost marcat însă şi de un incident şocant. În minutul 55, Giroud şi Matt Miazga au sărit la cap, la o centrare din corner, dar s-au lovit puternic. În urma acestui contact, Giroud a fost umplut de sânge.

Atacantul lui Chelsea a avut nevoie de îngrijiri medicale şi partida a fost întreruptă timp de aproximativ cinci minute. Vestea bună este că Giroud a părăsit terenul pe picioarele sale şi a lăsat senzaţia că problema nu este foarte gravă.

Interesant este că Matt Miazga, internaţional american, este coleg cu Giroud la Chelsea.

Afla mai multe despre: suaolivier giroudchelseasuafranta