VIDEO | Imagini teribile de la Amsterdam. Pochettino nu s-a mai putut abţine şi a izbucnit în lacrimi. Jucătorii lui Ajax, prăbuşiţi de tristeţe

Agonie şi extaz în finalul meciului Ajax - Tottenham, scor 2-3, după ce londonezii au înscris golul calificării în minutul 90+6. Dacă cei de la Ajax au plâns de tristeţe, Mauricio Pochettino a iznucnit în lacrimi de fericire.

Champions League ne-a oferit încă o semifinală magică. Ajax a condus cu 2-0, dar Tottenham a revenit spectaculos şi a marcat golul victoriei în minutul 90+6, prin Moura. Încărcătura momentului l-a făcut pe Mauricio Pochettino să izbucnească în lacrimi.

În partea cealaltă, Ajax a fost una dintre cele mai frumoase echipe din acest sezon şi jucătorii lui Erik ten Hag visau la finală. S-a terminat însă dramatic pentru ei şi s-au prăbuşit efectiv pe teren.

Afla mai multe despre: ajaxtottenham