VIDEO | În sfârşit! Alibec a marcat din nou în Liga I. Cât timp trecuse de la ultimul său gol marcat în campionat

Fotbal intern

Trimis în teren la pauză meciului de la Mediaş, la scorul de 1-0 pentru FCSB, Denis Alibec a dublat avantajul roş-albaştrilor în meciul cu Gaz Metan.

Pentru Alibec, acesta a fost primul gol reuşit în Liga I după o pauză de opt luni şi 22 de zile. Ultima dată când atacantul şi-a trecut numele pe lista marcatorilor în campionatul nostru s-a întâmplat pe 13 mai 2017. În ultima etapă a sezonului trecut, Alibec a marcat două goluri în victoria obţinută de FCSB, scor 3-0, cu Universitatea Craiova.

Afla mai multe despre: alibecfcsbsteauagaz metanmediasuniversitatea craiova