VIDEO | Încă un pas spre titlu! PAOK se impune şi la Xanthi şi este aproape să devină campioană a Greciei

Echipa lui Răzvan Lucescu nu a avut emoţii în a obţine cele trei puncte pe terenul fostei echipe a antrenorului român. A fost succesul cu numărul 100 în campionatul Greciei pentru tehnicianul de 50 de ani.

Liderul din Salonic a condus cu 2-0 după golurile lui Sergio Oliveira şi Pedro Henrique, în timp ce gazdele au punctat în minutul 85 prin Almeida. PAOK a ajuns la a 23-a victorie în campionat şi rămâne neînvinsă în acest sezon. Cu încă două victorii în ultimele patru etape, echipa antrenată de Răzvan Lucescu devine campioană a Greciei după o pauză de 34 de ani.

Acum alb-negrii au 10 puncte peste rivala Olympiakos câştigătoare şi ea în această rundă în faţa celor de la Atromitos, scor 2-1. Echipa din Pireu aşteaptă însă hotărârea Federaţiei în privinţa meciului întrerupt cu Panathinaikos. Cea mai probabilă decizie este aceea de acordare a victoriei la masa verde pentru Olympiacos ceea ce ar face ca diferenţa să se reducă la 7 lungimi.

Afla mai multe despre: răzvan lucescupaoktitluxanthigrecia