VIDEO | Încă un pas spre titlu! Răzvan Lucescu a tremurat pentru victoria lui PAOK cu Giannina

Polonezul Swiderski, adus în această iarnă la vicecampioana Greciei, a marcat golul care i-a adus cele trei puncte echipei antrenate de Răzvan Lucescu. PAOK s-a impus cu 2-1.

PAOK îşi continuă parcursul aproape perfect în Superliga din Grecia. În runda cu numărul 18, trupa din Salonic a reuşit să o bată pe codaşa PAS Giannina cu 2-1 după un meci în care Răzvan Lucescu a stat cu emoţii până spre final.

PAOK a condus cu 1-0 la pauză, dar s-a văzut egalată în minutul 52. Swiderski i-a salvat pe alb-negri cu reuşita sa venită în minutul 87, după ce Akpom ratase un penalty zece minute mai devreme. Iar echipa lui Răzvan Lucescu a ajuns la 17 victorii din cele 18 etape ale acestui sezon. PAOK are acum 11 puncte peste urmăritoarea Olympiacos.

Afla mai multe despre: răzvan lucescupaokswiderski