VIDEO | Incidente la finalul meciului dintre Rapid şi Universitatea Craiova! Laurenţiu Reghecampf a fost luat la ţintă de fanii giuleşteni

Rapid a ierdut dramatic duelul cu Universitatea Craiova, 1-2, după ce a condus mai bine de o oră din meci.

Rapid a început perfect duelul cu Craiova, deschizând scorul după un sfert de oră, prin Alexandru Albu. Însă, pe final de primă repriză, Belu-Iordache a luat un cartonaş roşu, iar jocul s-a întors împotriva giuleştenilor.

Incidente la finalul meciului dintre Rapid şi Universitatea Craiova!

Oltenii au presat şi au forţat şi au reuşit, într-un final, să încheie atât serie fără gol primit a Rapidului, cât şi cea fără înfrângere. Markovic şi Koljic au fost eroii, însă meciul s-a încheiat într-un mod nesportiv.

Suporterii rapidişti, frustraţi de rezultat, au lansat obiecte pe teren, iar o sticlă a fost aproape de a îl lovi pe Laurenţiu Reghecampf. Şi jucătorii olteni erau vizaţi de peluza rapidistă, altfel că au fost nevoiţi să părăsească terenul prin altă parte.

Afla mai multe despre: rapid craiovalaurenţiu reghecampfrapiduniversitatea craiova