VIDEO | Incidente la finalul meciului Farul - U Cluj! Jandarmii au fost nevoiţi să intervină în forţă

Farul Constanţa şi Universitatea Cluj au remizat, scor 1-1, sâmbătă, la Ovidiu, într-o partidă din etapa a 13-a din Superligă.

Clujenii au deschis scorul în minutul 16, prin Alexandru Cîmpanu, care a profitat de o mare greşeală a portarului constănţean Mihai Aioani.

Golul egalizator avea să pice în actul secund, minutul 66, din gheata lui Tudor Băluţă, după o pasă fantastică a lui Constantin Budescu.

Imediat după fluierul final al lui Istvan Kovacs, spiritele s-au încins în tabăra suporterilor de la Cluj.

Aşa cum se întâmplă pe majoritatea stadioanelor din România, galeria oaspete este rugată să mai aştepte câteva minute în spaţiul destinat acestora, până când suporterii echipei gazde eliberează zona.

Cu toate acestea, au existat câţiva suporteri nerăbdători ai ”Şepcilor Roşii” care au dorit să urmeze propriile reguli.

Aceştia au încercat să părăsească zona mult mai devreme decât ar fi trebuit, iar jandarmii au fost nevoiţi să intervină pentru a-i ţine la distanţă.

Ultraşii nu au fost de acord şi au forţat ieşirea din zonă, moment în care jandarmii constănţeni au fost nevoiţi să apeleze la forţă.

Unul dintre aceştia a fost pus la pământ şi încătuşat de către forţele de ordine şi, cel mai probabil, se va alege cu o amendă pe măsură.

Afla mai multe despre: jandarmifarul - u clujsuperliga