VIDEO INCREDIBIL | Suarez a cerut penalty pentru un "henţ" făcut de portar şi roşu pentru un adversar care i-a pus piedică unui fan intrat pe teren galerie foto

Luis Suarez a fost în centrul atenţiei la partida dintre Uruguay şi Chile (1-0) de la Copa America. Atacantul Barcelonei a suprins cu reacţia sa din prima repriză când a cerut penalty, după o intervenţie cu mâna a portarului advers.

Partida a fost întreruptă în repriza a doua de un suporter, care a intrat pe teren. Chilianul Gonzalo Jara i-a pus piedică fanului, după care Suarez a cerut eliminarea adversarului.

Uruguay este calificată în sferturile de finală de la Copa America şi se va duela cu Peru pentru un loc în finală.

Afla mai multe despre: suarezpenaltyhentchilecartonas