VIDEO | Inexplicabil! Gol fantastic al lui Payet, anulat din cauza unui gest de neînţeles al lui Mitroglou

UEFA Europa League

Atacantul echipei Olympique Marseille, Kostas Mitroglou, a fost protagonistul unui gest inexplicabil în meciul cu RB Leipzig, din cea de-a doua manşă a sferturilor de finală ale Ligii Campionilor. Din cauza internaţionalului grec, formaţia franceză a ratat şansa de a duce scorul la 3-1 în confruntarea de pe Stade Velodrome.

În minutul 17, la scorul de 2-1 pentru echipa sa, Mitroglou i-a pasat la 20 de metri lui Dimitri Payet, lateral dreapta, iar mijlocaşul francez a şutat în stilul caracteristic, aproape de vinclu, şi l-a învins pe Gulacsi. Reuşita a fost anulată, însă, pe motiv că grecul a faultat un adversar, pe Ilsanker, după ce a pasat, încercând să se demarce la un-doi.

Afla mai multe despre: mitrogloueuropa leaguemarseille