VIDEO | Înfrângere ruşinoasă pentru Spania cu o săptămână înaintea duelului cu tricolorii! Istvan Kovacs a fost la centru

Naţionala sub 17 ani a Spaniei a fost învinsă cu 6-1 în sferturile de finală ale CM de către Franţa, într-o partidă condusă de o brigadă românească.

Deşi au deschis scorul în debutul jocului, spaniolii au fost mai apoi umiliţi de cocoşi. Vicecampioană mondială la această categorie de vârstă în urmă cu doi ani, selecţionata iberică a primit 6 goluri în 72 de minute, în medie unul la 12 minute. Confruntarea cu rezultat istoric din sferturile de finală a fost arbitrată de Istvan Kovacs aşi a fost a treia a turneului final la care centralul român a fost delagat. După succesul categoric, francezii ajung în semifinale şi vor da piept cu Brazilia pentru un loc în ultimul act al competiţiei. În cealaltă semifinală se vor întâlni Mexic şi Olanda.

Afla mai multe despre: spaniafranţacm u17istvan kovacs